„Jarzębinowe fantazje” to prezentacja twórczości zakopiańskiej artystki Haliny Zięby. Maluje od kilku lat, miała już kilka wystaw indywidualnych, a kwiaty i jarzębina dominują na jej pełnych ekspresji obrazach olejnych. Prezentująca Artystkę historyk sztuki Anna Zadziorko powiedziała, że na płótnach autorki można dostrzec czyste, żywe barwy, często zaskakujące tak odważnymi połączeniami, że trzeba się z nimi oswajać. Ale zdarzają się też stonowane, jakby namalowane w pochmurny dzień. Podkreśliła, że jest to malarstwo osobiste, a w bezpośrednim podejściu Haliny Zięby do sztuki jest fascynującego i przyciągającego. Udaje je się to, co dla wielu profesjonalnych artystów po akademiach często jest tajemnicą – nawiązuje swoim malarstwem bezpośredni kontakt z odbiorcą.

Artystka – z wykształcenia pedagog, psychoterapeuta, rehabilitantka – malowania uczyła się u nowotarskiego malarza Józefa Podkanowicza. Pracuje jako dyrektorka zakopiańskiej Poradni Profilaktyki i Terapii Uzależnień „Rodzina”. Maluje – jak sama powiedziała – z tych samych powodów, dla których ptak śpiewa.

Wernisaż, który odbył się 16 września 2006 roku uświetniła kapela Jana Karpiela Bułecki grając wspaniale licznie zgromadzonym gościom.


Zamieszczony materiał fotograficzny udostępnił
Podhalański Serwis Informacyjny WATRA (kliknij)

„Jarzębinowe fantazje”
Haliny Romualdy Zięby