Zespół „Skaldowie” znany jest niemal wszystkim. Świętujący w tym roku 50-lecie istnienia, najstarszy polski zespół pop-rockowy doczekał się także klubu swoich fanów. To za ich sprawą w zakopiańskiej restauracji „U Wnuka”, w której nie raz bywali rodowici zakopiańczycy bracia Jacek i Andrzej Zielińscy, odbyła się promocja dwóch książek: przewodnika turystycznego „Szlakiem Skaldów” autorstwa Jarosława Fischbacha i „Boże Narodzenie w muzyce Skaldów” autorstwa Marka Bielackiego i Jarosława Fischbacha.

Dr Marek Bielacki, pracownik naukowy Katedry Dramatu i Teatru Instytutu Kultury Współczesnej Uniwersytetu Łódzkiego i badacz kultury muzycznej i teatralnej, historyk muzyki jazzowej i rockowej wygłosił porywający wykład o historii zespołu i jego zakopiańskich korzeniach.

Zawsze żywe przeboje i mniej znane piosenki śpiewała Agnieszka Zielińska córka Andrzeja Zielińskiego oraz Tomasz Wolak, grający na instrumencie klawiszowym. Wspólnie, z radością licznie zebrani goście śpiewali też najbardziej znane przeboje wraz z muzyką góralską w wykonaniu rodziny Lasaków oraz Jana Karpiela-Bułecki.
 
Relację z wydarzenia można zobaczyć pod tym linkiem (kliknij).

Zdjęcia: Małgorzata Wonuczka-Wnuk